مراحل تولید درب های داخلی

ساخت درب داخلی

مراحل تولید درب های داخلی

منظور از درب داخلی ، دربهای بکار رفته در داخل واحد مسکونی میباشد که به عنوان درب اتاقی ، درب سرویس ، درب کمد یا انباری استفاده میشوند. دربهای داخلی تنوع بسیار زیادی دارند که میتوان به درب اچ دی اف HDF،درب ام دی اف (MDF) با روکش پی وی سی(PVC)، درب ضد آب ABS، درب ام دی اف با روکش چوب طبیعی، درب ملامینه یا اچ پی ال (HPL) و درب تمام چوب ودرب پلی وود اشاره نمود که در این مطلب میکوشیم تا شمارا با مراحل ساخت تعدادی از این دربها آشنا نماییم.
بطور کلی دربهای داخلی از چند جزع تشکیل شده اند که عبارتند از : کلاف چوبی که معمولا از چوب نراد روسی ساخته میشود و اسکلت اصلی درب میباشد، هانیکام ؛ که نقش شبکه داخلی را دارد که درگذشته بجای آن از شبکه های چوبی استفاده میشد.اما با ورود هانیکان پروسه زمان بر چینش وبرش شبکه چوبی حذف شده وزمان کمتری جهت ساخت درب هدر میرود. درآخر پنل درب ؛ که میتواند HDF ، MDF ویا HPL باشد که نمای کلی درب را نشان میدهدو درب را با توجه به پنل آن نام گذاری میکنند.
جهت ساخت یک لنگه درب ؛ ابتدا کلاف درب ساخته شده و سپس ورق و شبکه داخلی و بعد ورق سمت دیگر روی کلاف نصب شده وداخل پرس قرار میگیرد. البته باید توجه داشت که درصورت استفاده از ورقهایی که باید CNC روی آنها زده شود ، این عمل قبل از پرس ورق بر روی کلاف انجام شده باشد.بعداز پرس درب با استفاده از دستگاه دوراهی زن دوراه دور درب ایجاد میشود. فرایند فوق روند کلی ساخت دربهای با پنل MDF ، HDF و HPL میباشد.

ویدئو معرفی محصولات

مشتریان از ما چه میگویند؟